offroadclubliptov@gmail.com - 0908 384 826

Navigation Rally 2014

Navigationrally by DoubleRed 2014

Pre tých, ktorý chcú spojiť relax s dobrodružstvom , cestovaním, offroadom a neboja sa výziev je navigačná rally tou pravou akciou.

Prvá polovica júla bola v znamení už druhého ročníka Navigationrally by DoubleRed 2014. Akcií sa zúčastnilo päťdesiatpäť súťažiacich v dvadsiatich štyroch terénnych aut. Nechýbalo ani jednotné oblečenie v podobe kvalitných tričiek DoubleRed od generálneho partnera podujatia. To hlavné, čo ich čakalo bola trasa dlhá približne tisíc kilometrov. Počas nej všetci súťažiaci bojovali  s pripravenými nástrahami ako napr. nekonečné horské  priechody, vodné  brody. Väčšina účastníkov  sa zhodla že bezpochyby  najkrajšou bola jazda v pohorí Durmitor v Čiernej Hore  a v národnom parku Zelengora, ktorá sa nachádza na území Bosny a Hercegoviny.  Núdza nebola ani o náročný terén, ktorý sa väčšinou nachádzal v offroad testoch. Posledný bodovaný offroad test neprešlo bez použitia navijáka ani jedno vozidlo. Dokonalé adrenalínové dobrodružstvo, bolo aj  keď sa autá predierali úzkymi cestičkami pomedzi stromy hustých srbských lesov . Pre mnohých to bola aj skúška nervov, lebo spolujazdci museli navigovať svojich vodičov doslova po milimetroch.

Viacero jazykov

V campoch sa ozývalo viacero rečí nakoľko akcia mala medzinárodnú účasť, boli na nej posádky zo Slovenska, Srbska, Macedónska a Českej republiky. Hlavnou úlohou posádok bolo počas siedmych dní jazdiť podľa GPS bodov a itinerárov tak, aby posádka našla foto pointy, prejazdové body a v stanovený čas absolvovala merané offroadové testy. Celá trasa bola naťahaná v najkrajších častiach srbských,  čiernohorských a bosnianskýchnárodných parkov a pohorí. Bez kúsku  preháňania sa dá povedať, že poskytovali  dych vyrážajúce scenérie a panoramatické pohľady do nekonečných diaľok. Nechýbali ani horské jazerá vo vysokých nadmorských výškach a priezračne čisté horské rieky, ktoré  poskytovali otužilejším ochladenie v teplom počasí.

Súboje a víťazstvo

Hneď po prvých kilometroch sa ukázalo, kto si prišiel dovolenkovo  zajazdiťoffroada relaxovať a kto sa dostavil s úmyslom bojovať, odniesť si víťazstvo a stať sa tak majstrom Navigationrally by DoubleRed 2014. Čistou jazdou, vyhratou rýchlostnou skúškou, nezaváhaním ani na jedinom offroad teste a nájdením  všetkých fotopointov sa to nakoniec podarilo Štefanovi Dendárovi na Nissane Patrol. Na druhom mieste s minimálnou bodovou stratou skončil Juraj Richvalský na JeepeWrangler. O tretiu priečku sa podelili Dušan Čipka na Toyote LC80 a Peter Varga na JeepeWrangler. Treba spomenúť že okrem prvej trojice sa vyhlasovali a ohodnotený boli všetky posádky, ktoré navigačnú rally zvládli a dostali sa do cieľa.

Jedno končí, nové začína

Sotva sa účastníci tohtoročnej Navigatinrally 2014 dostali domov a zhodnotili technický stav svojich strov, už spustili organizátori registráciu a všetky prípravy na Navigationrally 2015. Budúci ročník sa ponesie v znamení niekoľkých noviniek. Pribudne možnosť štartu jazdcov na motorkách, vznikne nová turistická kategória a budú aj ďalšie inovácie, ktoré spestria  podujatie a urobia ho celkovo atraktívnejším.

 

Pre viac informácií sledujte internetovú stránku www.navigationrally.com . Nezabudnite, že počet účastníkov bude aj v novom ročníku obmedzený. Platí staré známe – kto zaváha, nejazdí, alebo – kto sa skôr prihlási, ten jazdí.

TOPlist
|Copyright 2013 | AUTODOLESA | Design by © autodolesa